“Вебдок” – стартував новий проєкт музею

З 1 листопада ц.р. Чернівецький музей історії та культури євреїв Буковини розпочав реалізацію чергового амбітного проєкту, який має освітню мету.

Цій події передувало підписання угоди з німецьким фондом «Пам’ять-Відповідальність-Майбутнє» (нім. Stiftung EVZ) про виділення музею гранту. Над новим проєктом музей працюватиме спільно зі своїм партнером – Інститутом німецької культури та історії Південно-Східної Європи при Мюнхенському університеті імені Людвіга-Максиміліана (нім. Institut für deutsche Kultur und Geschichte Südosteuropas, IKGS). Згадана установа традиційно проявляє великий пізнавальний інтерес до історичної області Буковина, ініціює та реалізує власні, пов’язані з нею культурно-освітні й науково-дослідницькі проєкти та програми, а також підтримує аналогічні проєкти й програми інших зацікавлених суб’єктів, у тому числі з Чернівців.

Проєкт спрямований насамперед на формування у цьому регіоні Європи інклюзивної (демократичної) культури пам’яті, зміцнення у представників молодого покоління буковинців імунітету до деструктивного впливу антисемітизму, інших ідеологій і суспільних течій, які пропагують та практикують дискримінацію, обмеження прав і свобод тощо. Також за допомогою проєкту ми сподіваємося продемонструвати нові можливості застосування новітніх технічних досягнень та цифрових технологій у музейній справі загалом і музейній педагогіці зокрема. Досягти цього завдання планується за допомогою створення тематичного інформаційного продукту у форматі вебдок, спеціальної інтернет-платформи, а також інтерактивних навчальних застосунків, які могли б використовуватися автономно або у поєднанні з традиційними музейними техніками й прийомами. Проєктом передбачена також програма практичних освітніх заходів за участю школярів та студентів, у тому числі з Південної Буковини.

Робоча назва проєкту наразі звучить так: «Співучасть – Взаємодія – Пам’ять. Вебдок та навчальні застосунки про євреїв Буковини». Передбачаємо, що слово іноземного походження «вебдок» викличе найбільше питань у читачів цього матеріалу. Що ж воно таке?

Вебдок – це популярний нині мультимедійний формат, який використовують у багатьох сферах життя, зокрема й для поширення політичної і громадянської освіти. Простіше кажучи, вебдок – це гібридний формат, який поєднує в собі ознаки документального фільму і звичайного інтернет-сайту. Також у ньому широко використовуються аудіо- та фотоматеріали, тексти, вебдизайн, інфографіка, скетчі, інші художні засоби й навіть елементи доповненої реальності.

У рамках проєкту формат вебдоку планується використати для відображення пізнавальної інформації стосовно поширення антисемітизму, різних дискримінаційних практик у суспільному житті Чернівців і Буковини у міжвоєнний час, в роки Другої світової війни та у період сталінізму в СРСР, а також донесення такої інформації до учнівської та студентської молоді за допомогою популярних у їхньому середовищі засобів інтернету й мережевої комунікації.

Планується також, що проєкт супроводжуватиметься активною інформаційною та піар-кампанією, що дасть можливість кожному стежити за його впровадженням у життя.

Тож стежте за нашими новинами на сайті музею та нашій сторінці у фейсбуці!