Нове дитяче видання музею про Голокост

Днями у відомому київському видавництві «Дух і Літера» побачила світ книга для дітей «Піжмурки зі смертю. Дитячі розповіді про недитячу історію», яка присвячена темі Голокосту на Буковині.

Робота над цією книгою, концепція якої була підготовлена і презентована музеєм в рамках українсько-німецького проєкту «Вчимося пам’ятати» ще восени 2018 р., тривала набагато довше, ніж усі сподівалися. Однак нині ми, нарешті, раді повідомити книголюбам, що прочитати її вони зможуть вже зовсім незабаром.

Це видання є до певної міри унікальним. В основу сюжету книги покладено справжні життєві історії чотирьох свідків Голокосту, які пережили його у дитячому віці. Для відображення драматургії подій у книзі використано елементи графічного роману. Краще зрозуміти усі нюанси цієї непростої теми юним читачам допоможуть спеціальні провідники (сторінками книги), у ролі яких виступили так само реально існуючі люди Еріка Григорчук та Олексій Фисюк – представники молодого покоління сучасних чернівчан.

Також особливістю книги є те, що вона містить чималий дидактичний апарат, адже наш задум полягав у тому, щоб її можна було використовувати і як «підручник» на відповідних заняттях у школах.

Над книгою працювала велика група авторів, з поміж яких необхідно відмітити талановиту чернівецьку художницю Анну Тарновецьку.

Невдовзі музей планує провести публічну презентацію видання, формат якої (онлайн чи офлайн) залежатиме від ситуації із пандемією.

Шкільні бібліотеки, а також усі інші публічні книгозбірні міста та області отримають безкоштовні екземпляри. А для самостійного (домашнього) читання її вже незабаром  кожен бажаючий зможе придбати безпосередньо у музеї або у книгарнях міста.

Слідкуйте за нашими повідомленнями.