У Києві відбудеться фотовиставка Крістіана Геррманна

Київська галерея Triptych: Global Arts Workshop/Галерея Триптих за підтримки Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew представляє виставку німецького фотодокументаліста Крістіана Геррманна «У ЗГАСАЮЧОМУ СВІТЛІ: Слідами євреїв східної Європи».

Виставка триватиме з 26 вересня до 9 жовтня 2019 року пн-сб з 11.00 до 19.00.

Виставка є частиною широкої програми заходів, що вшановують річницю трагедії Бабиного Яру (29-30 вересня 1941 р.). Вперше представлені 14 світлин єврейських пам’ятних місць, створені автором під час чисельних подорожей Україною та Білоруссю 2018-2019 рр., зображують синагоги, школи, приватні будинки та кладовища різного стану збереження.

Політика геноциду нацистських окупантів та їх колаборантів проти європейських євреїв під час Другої світової війни, відома сьогодні як Голокост або Шоа, торкнулась і матеріальної спадщини єврейських громад. Радянська влада перейняла естафету знищення єврейських культурних пам’яток, що відображено на фотографіях, які привертають увагу до проблеми збереження матеріальної спадщини сьогодні. Дані фотографії є частиною довгострокового документального проекту, що фіксує життя євреїв східної Європи.

Фотограф Крістіан Геррманн зазначає: «Я не вважаю, що в моїх роботах містяться уроки, окрім очевидного: ми повинні ставитись один до одного з добром, а не з ненавистю. Дані зображення не є коментарем про стан утримання та збереження об’єктів єврейської спадщини, який залежить від багатьох факторів і відрізняється в залежності від місцевості. Деякі локації були в центрі уваги міжнародних, європейських, національних та місцевих організацій та ініціатив, в той час як інші відійшли в небуття, і навряд чи їх можна відновити. Втім питання збереження культурної спадщини стосується не лише євреїв, але й інших громад. Руйнація матеріальної спадщини разом із зникненням свідків довоєнної Європи викликають питання про нашу колективну пам’ять і наше самовизначення».

Мирослава Хартмонд, директорка галереї та кураторка проекту: «Портфоліо Крістіана Геррманна витончено балансує між естетизмом художньої фотографії та безпосередністю фотодокументалістики. Його авторський стиль представляє глядачеві руїни без зайвої романтизації, але й без натяка на обвинувачення, тим самим створюючи простір для спілкування про пам’ять, ідентичність і правду».

ПРО АВТОРА

Крістіан Геррманн (1962 р.н.) – німецький фотограф-документаліст та блогер з м. Кельн, який багато подорожував східною Європою, щоб відзняти занедбані місця, яких ще не торкнулася «культура пам’яті». З 2013 року його роботи можна побачити на популярному блозі Vanished World («Зниклий світ»), за матеріалами якого в 2018 році німецьким видавництвом Lukas Verlag було видано фотоальбом ‘In Fading Light’ («У згасаючому світлі»). Крістіан особисто брав участь у реставрації єврейського кладовища в м. Чернівці, Україна.

Джерело – сторінка Фейсбук.

НАША ДОВІДКА:

Крістіан Геррманн – щирий друг нашого музею, учасник міжнародної спільноти вихідців з Буковини. Багато його світлин зроблено на Буковині, зокрема у Чернівцях.