Міжнародна пам’ятна конференція з їдишу 2018 у Чернівцях, 6-10 серпня 2018

Єврейський університет у Єрусалимі, Міжнародний Їдиш центр Світового Конгресу у Вільнюсі, Центр Досліджень Історії та Культури Східноєвропейського Єврейства Національного університету «Києво-Могилянська академія», Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича спільно з Чернівецькою міською радою та Чернівецьким музеєм історії та культури євреїв Буковини за підтримки Світового Єврейського Конгресу та Євроазіатського єврейського конгресу та Фонду Українсько-єврейська зустріч (Канада), ВaaД України планують провести Міжнародну пам’ятну конференцію з їдишу 2018 у Чернівцях, у тому самому місці, де відбувалася історична Конференція з їдишу 1908 року.

Програма конференції включатиме наступні теми:

 1. Розвиток їдишської літератури, театру, кіно та преси (1908-2018)
 2. Тренди розвитку мови їдиш протягом останнього століття (функціональні стилі, регістри, вокабуляр, фразеологія, мовні норми та орфографія).
 3. Зміни статусу мови їдиш з 1908 року.
 4. Головні центри дослідження їдишу у 20 столітті у колишньому СРСР, Польщі, США та Ізраїлі. Роль Науково-дослідницького інституту мови їдиш (YIVO)
 5. Їдиш у Чернівцях з 1908 року, Shul Farein (Шуль Фарейн). Головні літературні особистості.
 6. Їдиш під час та після Голокосту.
 7. Їдиш та іврит в Ізраїлі.
 8. Хасидський їдиш
 9. Навчання їдишу. Ресурси та методологія.
 10. Комп’ютерна лінгвістика мови їдиш.
 11. Їдиш як жива мова у 21 столітті. Їдиш та сучасні засоби масової інформації.
 12. Основні дослідницькі проекти з мови їдиш, починаючи з 1908 року (словники, граматики, описи та атласи діалектів, літературознавчі дослідження, довідники та бібліографії)

Робочі мови конференції: їдиш, англійська ,українська, російська.

Плануються екскурсії Чернівцями та колишніми хасидськими штетлами, а також насичена культурна програма.

У разі потреби можливе забезпечення кошерною їжею.

Організатори відшкодують усі витрати (проживання, харчування, концерти та екскурсії) на авіа та залізничні квитки учасникам, чиї доповіді будуть представлені у рамках конференції.

Надсилайте свої заявки з назвою доповіді та короткі тези доповідей, не пізніше 20 травня 2018 на електронну адресу: wmoskovich@gmail.com ( ми повідомимо Вам про включення Вашої доповіді у програму конференції) та повний текст доповіді до 29 червня 2018 року.

Реєстраційний внесок 200$, знижки в окремих випадках можливі.

Усі матеріали конференції будуть опубліковані.

Комітет конференції:

Проф. Вольф Москович, Др. Мордехай Юшковський, Леонід Фінберг.