Цьогоріч Україна широко відзначає 80-ті роковини початку Голокосту на своїх теренах. Символом геноциду єврейського населення в роки Другої світової війни став Бабин Яр у Києві, у якому тільки впродовж 29-30 вересня 1941 р. нацистами було розстріляно понад 30 тис. київських євреїв.
Насправді на території нашої держави є дуже багато більших чи менших «бабиних ярів» – місць масових розстрілів/поховань жертв антиєврейського насильства. Нажаль, не оминув Голокост й Буковину та Чернівці. За підрахунками істориків лише впродовж липня 1941 р. у нашому краї було знищено від 10 до 15 тис. євреїв.
В багатьох населених пунктах Чернівецької області про акти геноциду проти місцевих єврейських жителів нагадують пам’ятники та пам’ятні знаками. Втім, за умов відсутності єврейських громад, відходу у вічність останніх свідків злочинів зберігати пам’ять про ті події та їх жертв стає все важче.
Саме з метою недопущення повного зникнення із колективної пам’яті нашого суспільства знань про Голокост, засвоєння уроків та попередження рецидивів страшного минулого Чернівецький музей історії та культури євреїв Буковини спільно з КУ «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Чернівецької міської ради оголошують про початок онлайн-турніру «Уроки пам’яті про Голокост на Буковині» та запрошують до участі у ньому юних знавців історії рідного краю.
Турнір, який проводиться в рамках німецько-українського освітнього проєкту «80 Років трагедії у Бабиному Яру: онлайн-меморіал для України», стартує 8 жовтня 2021 р. і передбачає 5 змагальних раундів між командами закладів загальної середньої освіти. Кожна команда має складатися з 4-х учнів 8-11 класів та 1-го вчителя-наставника. Кожен раунд турніру триватиме 3 дні та включатиме у тому числі дослідницькі завдання й просвітницькі активності.
Підсумки турніру будуть підведені 22 жовтня 2021 р.
Кожна команда-учасник турніру отримає Сертифікат Учасника.
Вчителі-наставники отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 6 год./0,2 кредиту ЄКТС за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Педагогічний супровід учнівських досліджень. Практикум».
3 команди, які покажуть найкращі результати, стануть учасниками 2-денної культурно-освітньої програми у м. Києві, в рамках якої вони з поміж іншого матимуть змогу поспілкуватися із командами з м. Харків.
Для участі у турнірі необхідно:
- Створити команду з 4-х учнів 8-11 класів та учителя.
- Придумати їй влучну назву.
- Зареєструватись для участі у турнірі за посиланням https://forms.gle/9GgmzeSQtgjHr4vK8до 7 жовтня 2021 р.
Додаткову інформацією щодо турніру можна отримати, зателефонувавши на номер 0505414395.
Бажаємо успіху!