Проєкт «Вчимося пам’ятати» триває

Усі, хто уважно стежить за матеріалами нашого сайту й публікаціями на нашій фейсбук-сторінці, мабуть, пам’ятають презентацію україномовного варіанта онлайн-виставки «Диво у Чернівцях», присвяченої історії Чернівецького фізкультурно-спортивного товариства «Маккабі» та 100-річчю перемоги його футбольної команди в чемпіонаті міста й краю 1920 р.

Як ми повідомляли напередодні тієї події http://muzejew-news.org.ua/?p=1837&lang=uk, і виставка, і проєкт https://erinnerung-lernen.de/uk/, у рамках якого вона була створена, стали можливими завдяки ініціативі Єврейської громади німецького міста Дюссельдорф щодо налагодження співпраці між нашими містами. На превеликий жаль, пандемія коронавірусу внесла свої корективи у перебіг проєкту, через що чернівецьку частину заходів довелося змістити на весну 2021 р.

Наразі пандемія, здається, трохи скинула оберти, тож настав час реалізувати відкладене. Цим відкладеним є презентація в нашому місті «живої» виставки «Диво у Чернівцях», яку впродовж зимової перерви нам вдалося суттєво доопрацювати і наблизити до звичних для чернівецької публіки змістовних та естетичних канонів, а також проведення меморіального дитячого футбольного турніру «Кубок Горелікова».

Якщо все відбудеться, як було заплановано, то з матеріалами виставки «Диво у Чернівцях. Сторінками історії Чернівецького єврейського фізкультурно-спортивного товариства «Маккабі» 1914-1940» можна буде ознайомитися впродовж червня на площі Театральній.

Крім того, повідомляємо, що футбольний турнір для дітей 10-11-річного віку відбудеться 29 травня на стадіоні готельно-відпочинкового комплексу «Маленький Париж», що на вул. Яблунівській, 10 а (район Придністровської дослідної станції садівництва НААН). Наразі відомо, що в турнірі візьмуть участь 8 колективів, у тому числі 5 команд з Чернівців та Чернівецької області, 2 команди з Івано-Франківської та 1 з Вінницької областей.

Офіційний плакат турніру

Показово, що честь нашого міста на турнірі захищатиме також дитяча команда Чернівецького спортивного клубу «Маккабі» https://www.facebook.com/maccabiCV/, що не так давно був відроджений у Чернівцях завдяки небайдужим ентузіастам, меценатам, а також за підтримки Єврейської громади Чернівецької області й особисто Головного рабина Чернівецького регіону Менахема-Менделя Ґліценштейна.

Запрошуємо всіх зацікавлених чернівчан і гостей міста відвідати зазначені вище заходи, а також стежити за нашими наступними повідомленнями на цю тему.