Парламент встановив державний День пам’яті українців, які рятували євреїв в роки Другої Світової війни

Верховна Рада України своєю постановою заснувала в Україні спеціальний День пам’яті на честь українців, які рятували євреїв в роки Другої Світової війни. Таким Днем пам’яті щорічно буде 14 травня, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Djc.com.ua.

У пояснювальній записці до постанови йдеться: «Пам’ять про трагічні сторінки Голокосту є важливою складовою української державної політики національної пам’яті», в ній згадується митрополит Андрей Шептицький і його брат, а також священник Олексій Глаголєв, вказується, що 2573 українця офіційно визнані ізраїльським музеєм «Яд Вашем» «Праведниками народів світу», хоча українців, які врятували євреїв, було в багато разів більше.

Постановою рекомендовано Міністерству культури і інформаційної політики забезпечити створення Українським інститутом національної пам’яті списку людей, які, ризикуючи своїм життям і життям рідних, допомагали євреям уникнути терору нацистів в роки Голокосту, а Міністерству освіти і науки України – забезпечити висвітлення цієї теми в освітньо-виховних установах.