Державна архівна служба України у співпраці з Меморіальним музеєм Голокосту (United States Holocaust Memorial Museum), що перебуває у Вашингтоні, округ Колумбія, США, опублікує у відкритому доступі понад 10 мільйонів сторінок документів, що відносяться до Голокосту, а також до історії єврейських громад на території нинішньої України до, під час і після Другої світової війни, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Djc.com.ua.
Цей масштабний проект здійснюється завдяки «Договору про співпрацю», який був укладений 24 травня 2016 року, і згідно з яким цифрові копії з фондів Державних архівів України будуть розміщені в мережі інтернет, причому посилання на цей ресурс будуть доступні як в базі United States Holocaust Memorial Museum, так і на веб-порталі Укрдержархіву.
«Державна архівна служба України та Меморіальний музей Голокосту, США співпрацюють тривалий час, починаючи ще з середини 1990-х років ХХ століття. За цей період було мікрофільмовано та оцифровано значний за обсягом масив документів з історії Голокосту, що зберігаються в українських архівах та представляють велику цінність для збереження пам’яті про трагічні сторінки історії єврейського народу для майбутніх поколінь», – говориться на сайті Укрдержархіву.
Укрдержархів підтримав пропозицію Меморіального Музею Голокосту, США, оприлюднити електронний ресурс, який містить понад 10 мільйонів сторінок архівних документів у цифровому форматі, пов’язаних з історією Голокосту, а також єврейських громад в Україні до, під час і після Другої світової війни, на офіційному вебсайті Меморіального Музею. Це результат спільної праці українських архівістів та працівників Меморіального музею за понад два десятиліття, спрямованої на збереження та оприлюднення пам’яті про трагічні сторінки історії єврейського народу. Такий крок з обох сторін є особливо важливим сьогодні, коли через поширення пандемії, спричиненої COVID–19, рівний доступ до архівних документів користувачів забезпечується архівними установами світу в режимі онлайн».