Хоральна синагога Дрогобича: небавом – Свято і внесення Тори

Рік тому, 17 червня 2018 року, після тривалого повернення з небуття було урочисто відкрито , оновлену Хоральну синагогу (1842-1865 роки), й ця широкозасяжна велелюдна подія стала знаковою не лише в житі єврейської спільноти Дрогобиччини, а й у житті всього багатонаціонального міста.

Сьогодні одна з найбільших Синагог Центральної та Східної Європи – не лише місце зібрань юдейської громади й храм, де юдеї спілкуються із Всевишнім, але й ще один туристичний об’єкт, –  який щодня відвідують сотні прибульців-подорожніх з з України, Ізраїлю, США, Польщі, Франції інших країн, куди, так само, як до церкви святого Юра та костьолу святого Варфоломія, вчителі міських шкіл приводять школярів, щоби наочно показати та розповісти про багатонаціональну історію та культуру нашого славного міста…

Невдовзі на місто чекає не менш масштабна, ніж відкриття Синагоги, подія, яка, сподіваюся, так само приверне увагу багатьох людей і теж матиме широкий розголос.

Отже, третього липня 2018 року, 0 12 годині відбудеться Свято внесення Тори.

Це – безперечно – велике дійство й знакова подія, адже без священної Тори не може існувати жодна єврейська божниця.

Сувій написано спеціально для Дрогобицької Хоральної синагоги в Ізраїлі. На Свято приїде чимало поважних гостей, у тім числі рабинів з України та Святої Землі.. Та на разі ми залишаємо (як невеличку інтригу) таємницею деталі програми та імена почесних гостей.

І водночас щиро запрошуємо на Свято внесення Тори не лише єврейські громади Дрогобиччини, але й усіх небайдужих до нашої спільної багатонаціональної культури Дрогобичан.

Ласкаво просимо!

 !ברוכים הבאים ( Брухім габаїм!)

Йосиф КАРПІН,

голова Дрогобицької громади юдейського визнання

Джерело – “Майдан” Дрогобич.