Лекції Гілеля Казовського «Єврейський театр в Україні: від становлення до розгрому».

25–28 листопада 2019 року ізраїльський мистецтвознавець Гілель Казовський провів у Києві 5 лекцій на тему:  «Єврейський театр в Україні: від становлення до розгрому».

Зараз цей міні-курс доступний для перегляду онлайн.

Темою курсу є історія єврейського театру в Україні від його зародження наприкінці ХІХ століття й розвитку в ранню «ґольдфаденівську» добу до знищення останніх єврейських театрів Української РСР невдовзі після їхнього повернення з евакуації.

Лектор розглянув питання періодизації історії театру й формування єврейської сценічної культури, відкриття й досягнення режисерів і акторів. Слухачі дізналися, що вирізняло єврейський театр у перші десятиліття його існування, як він змінився внаслідок авангардистських експериментів пореволюційних років та в якому становищі опинилися театральні колективи в добу сталінізму. Під час занять доктор Казовський висвітлив оцінку єврейських театрів сучасною їм критикою та специфіку розвитку сценографічного оформлення єврейських вистав.

Про лектора:

Гілель Казовський (Ізраїль) – історик, фахівець у галузі єврейської культури модерного часу. Автор книг «Митці Вітебська: Єгуда Пен і його учні» (1992, російською), «Митці Культур-Ліґи» (2003, російською), «Культур-Ліґа: художній аванґард 1910–1920-х років» (2007) та «Книжкова графіка митців Культур-Ліґи» (2011). Куратор низки виставок у Музеї мистецтва й історії юдаїзму (Париж), Єврейському музеї в Амстердамі, Національному художньому музеї України, Чернівецькому обласному художньому музеї та єврейських музеях Москви. Науковий консультант Музею історії євреїв у Росії.

Лекції відбулися  в офісі програм із юдаїки НаУКМА.

Відеозаписи можна переглянути на каналі магістерської програми з юдаїки в НаУКМА.