Євреї України на світлинах початку ХХ століття

Чим займалися євреї в Україні 120 років тому?

В 1880 році на території наддніпрянської України мешкало 1,5 мільйонів євреїв. Більше половини з них були мешканцями смуги осідлості євреїв в Російській імперії. Найбільше в Подільській, Київській та Волинській губерніях. 613 тис. проживали в губернських та повітових містах, 60 тис. – в заштатних містах та містечках, 294 тис. – в селах. До кінця ХІХ століття чисельність єврейського населення збільшилось до 1,6 мільйонів осіб. Це становило 8% населення українських губерній. Євреї посідали третє місце найчисельніших національностей України, після українців та росіян.

“З молотками і рубанками” – так можна назвати велику підбірку фото кінця 19 – початку 20 ст. Збирали їх у польовій експедиції етнографа Шломо Раппопорта, більше відомого як вчений, драматург, громадський діяч Семен Ан-ський. Більшість фото – із колекції графіка Соломона Юдовіна.

На фото можна побачити загальний побут євреїв та чим вони заробляли. Зустрічаються ковалі, крамарі, теслярі, столяри, колесники, чоботарі, музики та навіть майстри з виготовлення сірників і надгробків.

Більше фото – на сторінці Газета.UA