Віртуальна мандрівка Дрогобицькою Хоральною синагогою

З розвитком новітніх технологій дедалі більшої популярности набувають віртуальні тури найцікавішими пам’ятками, які так приваблюють туристів. Одним л з лідерів у цій царині є українська компанія «3D Простір», яка має свої відділення в Києві, Львові, Одесі.
Нещодавно «Простір» на замовлення Дрогобицького туристично-інформаційного центру завершив проєкт, який уже отримав широкий розголос: розроблено 3D-візуалізацію Дрогобицької Великої хоральної синагоги (1842-1865 роки), яка, як відомо, є найбільшою єврейською божницею Галичини і однією з найбільших та найвідоміших синагог Центрально-Східної Європи.

Автор віртуальної мандрівки визначної пам’ятки (а Велика хоральна є в переліку пам’яток обласного значення) – оператор «3D Простору» Олег Роїк.

За його словами, ця нова технологія прийшла на заміну вже застарілій  зйомці 360, яку нині пропонує більшість компаній: – на відміну від кругового фото, наш віртуальний тур дає можливість  подивитися на об’єкт з боку, відчути засяг і розміри  приміщення, розміщувати різні мітки з описом деталей інтер’єру або цікавими об’єктами, інтерактивно працювати з плануванням і об’ємним зображенням споруди чи окремого приміщення.

Фахівець додав, що тур стовідсотково відображає реальний стан об’єкту.

Впродовж двох годин, що тривала зйомка, оцифровано практично весь храм (його площа складає 900 квадратних метрів, висота 19,5 метра).

Слід зауважити, що такі проєкти – не з дешевих. Вартість, скажімо 3D-подорожі Хоральною синагогою Дрогобича становить вісім тисяч гривень, але для ТІЦу компанія зробила зйомку безоплатно.

– Працюємо ми майже в усьому світі, на український же ринок вийшли лише тепер. І власне унікальна синагога – перший від сканований нами об’єкт у Львівські області. Як дрогобичанин, знаю, наскільки цікавим є ця пам’ятка і для краян, і для численних гостей, тому й вирішили зробити власний внесок у розвиток туристичної сфери в місті – пояснив Олег Роїк.

Синагога відкрита для відвідувачів щодня, але в певні години, й не завжди охочий може знайти час, щоби туди потрапити, хоча це (від 17 червня 2018 року) – один з важливих туристичних об’єктів у багатонаціональному Дрогобичі. Тож віртуальна мандрівка стане в пригоді передовсім тим, хто ще не відвідав синагогу в реальності.

Не зайве зазначити, що ТІЦ Дрогобича постійно створює та реалізовує нові проєкти, які заохочують подорожніх відвідувати нашу «особливу провінцію”. Уже добре знають в Україні та світі й театралізовані екскурсії на вежу Ратуші, й започаткований Ігорем Чавою вуличний музей, багато хто з гостей охоче робить селфі з використанням лоґолавки або ж вчащають до кліматичних кнайп – «Локалю на Панській», «Кавуна» та інших…

Наразі ж «3D Простір» та Туристично-інформаційний центр Дрогобича запрошують міщан та мандрівників здійснити за цим посиланням віртуальний тур найбільшою синагогою Галичини.

Також віднедавна з’явилася можливість віртуально відвідати вісім українських дерев’яних церков з переліку всесвітньої культурної спадщини Юнеско, в числі яких найяскравіша – дрогобицька “соната в дереві” – церква святого Юра.

Джерело – “Майдан” (Дрогобич).