Звернення Йосифа Зісельса до спонсорів проекту ММЦ ” Бейт-Кадишин”

Шановні спонсори проекту «Бейт-Кадишин: Музей Голокосту буковинських євреїв»!

Я щиро вдячний всім Вам за ту допомогу, яку Ви вже надали проекту музею. Без вашої допомоги ми не змогли б в поточному році здійснити так багато робіт.

Направляємо вам разом з цим листом фінансовий і програмний звіти зазначеного проекту за 2019 рік, а також за 3 роки існування проекту. На 1 січня 2020 року наш перехідний залишок коштів становить майже 90 тисяч доларів, з яких третина зарезервована для розрахунку за договором на виготовлення й монтаж дверей та вікон нижнього ярусу будівлі “Бейт-Кадишин”.

За загальноєвропейськими нормами створення одного квадратного метра музейної площі коштує не менше 3000 доларів, включаючи проектні та будівельні роботи. Враховуючи, що ми працюємо в Україні, і частина робіт вже готова, ми розраховуємо зібрати і витратити на створення музею Голокосту буковинських євреїв за 5-6 років ще 1200 тисяч доларів, що, на наш погляд, є непростим, але цілком реальним завданням.

Ми отримали від спільної українсько-німецької архітектурної фірми Addline (Чернівці), яка проектує для нас створення музею, договір і кошторис витрат на створення “стадії” П ” (ескізного проекту) проектної документації щодо реконструкції існуючої та прибудові додаткового будівлі. Зазначений кошторис становить близько 40 тисяч доларів, і “стадія” П ” може бути реалізована через 3-4 місяці після оплати авансу – 30%. Я договір ще не підписав, з ним працює зараз наш юрист. Зауважу, що “стадія П” з обсягом фінансування займає 55% загальної вартості всіх проектних архітектурно-будівельних і монтажних робіт. Після затвердження в міських службах “стадії” П ” і отримання дозволу на проведення будівельних робіт ми повинні будемо здійснити “стадію Р” (робочі креслення) проектування.

Крім цього, в новому році потрібно буде після проектування і отримання відповідних дозволів розпочати та завершити роботу по прокладенню в основній будівлі музею інженерних комунікацій (електричні мережі, тепло, кондиціонування, пожежна сигналізація та інші внутрішні роботи) ще до початку реставрації інтер’єру основного залу і ремонту, а також реконструкції інших приміщень старої будівлі. Вартість проектування інженерних комунікацій (стадія “П”) порахував проф. Василь Безякін: вона становить 432 тис грн, або 18 246 доларів.

Проведення реставрації згідно кошторису, отриманого від проф. Василя Безякіна, становить близько 40 тисяч доларів.

Продовження опису кладовища за умови, що ми опишемо 5000 пам’ятників, зажадає близько 20 тисяч доларів в 2020 році.

Я відчуваю, таким чином, що пора починати фандрейзинг на 2020 рік, і наше завдання зібрати не менше 200 тисяч доларів, щоб не гальмувати роботи посеред нового року і створити достатній резерв проекту на 2021 рік.

Ми звертаємося в різні посольства і фонди з проханнями про допомогу, але фронт робіт просувається швидше темпу збору коштів. Я дуже розраховую на вашу допомогу у формуванні дохідної частини бюджету нашого з вами проекту на 2020 рік.

На все добре,

від імені Президії Ваада України,

Йосиф Зісельс

Співпрезидент Ваада України, в. о. куратора реалізації проекту «Бейт-Кадишин: Чернівецький музей Голокосту буковинських євреїв».