“Дзвін пам’яті” встановлено у Чернівцях

У Чернівцях на центральній площі волонтери та меценати встановили пам’ятний знак “Дзвін пам’яті”, який сповіщатиме про загибель військових на сході.
6 грудня він пролунав сотню разів в пам’ять про 100 буковинців, які загинули у війні на сході.
“Цей дзвін закликає не забути тих, хто загинув, захищаючи нашу Україну. Ми знаємо, що ці мученики і праведники віддали своє життя за Україну. Вони на небесах, і вони янголи. Саме так ми про них говоримо. Тому на пам’ятному знаку зображені крила янгола”, – сказала місцевий волонтер, яка ініціювала створення цього пам’ятника.
Галина Абрам’юк звернулася до місцевим архітекторам, Олександру Кордунян і його дружині Ірині, які на добровільних засадах виготовили проект цього пам’ятного знаку «Дзвін пам’яті».
Як розповів архітектор Кордунян, цей дзвін – церковний, виготовлений з чорного металу і пофарбований. Автори пам’ятника створили образ у вигляді крил янгола, їх п’ять пар. Ці крила – символи кожного року війни, коли гинули воїни.
Кошти на виготовлення пам’ятника дали місцеві меценати.
Дзвін пам’яті на центральній площі міста звучатиме на площі в день смерті кожного героя. Найближчий дзвін пролунав 18 грудня, у день смерті волонтера з Чернівців Романа Шлюсара.

Автор – Basia Czernowitz